İslami Otel Nedir?

tarafından
55
İslami Otel Nedir?

İslami Otel Nedir? İslami Oteller Hakkında Bilgi. Müslümanlar, gerçekten Müslüman olanlar, İslami şartlara göre yaşamakta ya da yaşamaya çalışmaktadır. Her ne kadar günümüzde İslami kurallara uymak zor olsa da Allah’ın bize verdiği bu imkânlar doğrultusunda O’nun için farzları yerine getirip elimizden geldiğince en iyi şekilde kurallara uymamız gerekiyor. Her bireyde olduğu gibi Müslümanlarda tatile çıkmak, otellere gidip dinlenmek istiyor. Ancak çevrede çok fazla haram olduğu için her otele gidilemiyor. Gidilse de manevi açıdan çok zararı olduğu için tatil ne kadar dinlendirici oluyor o tartışılır. Bunun yanı sıra yiyeceklerin en kadar helal olduğunu bilmiyor ve içeceklerin alkolsüz olduğuna dair bir kanıtta göremiyorsunuz. Bu durumda tatil yapacağınız yer size huzur vermek yerine tam aksi hale geliyor.

İslami Otel Nedir?

İslami Otel Nedir?

Çok şükür ki bu tür konularda Müslümanları düşünenler İslami Otel açarak hizmet veriyor. Daha helal bir ortam, alkolsüz içecekler, helal gıda ürünleri ve İslami kurallara uyan şartlar sayesinde rahat bir şekilde dinlenmenin ve tatilin tadını çıkarabiliyorsunuz.

 

Peki, İslami Otel nedir? Nasıl Olmalıdır? İçerisinde neler bulunur? Gelin bu soruların yanıtlarını beraber irdeleyelim, listeleyelim, gösterelim inşallah.

 

İslami Otel Nasıl Olmalı? Neler Bulunmaktadır?

İslami otel, kapalı muhafazakâr bayanlar için dahi özel hizmetler ve imkânlar bulunan konseptlerin olduğu bir oteldir. İslami Otel ayrıca Müslümanların inanç ve şartlara uygun bir şekilde tatil yapmak isteyen bireyler için özel olarak dizayn edilmiş, özel olarak helal gıdalar ve içecekler getirilmiş bir dinlenme yeridir. Tamamen helal gıdalar ve kanıtı için lisansları bulunan bu otellerde rahatlıkla tatilinizi yapma imkânı bulacaksınız.

Türkiye gibi İslami tarihi olan bir ülkede İslami Otel olması şarttır. Özellikle her yıl milyonlarca turist Arap ve Müslümanların geldiğini de sayarsak İslami Otel turizmi ayrıca Türkiye ekonomisine yardım ettiğini belirtmekte fayda var. Bunun yanı sıra gelen ziyaretçiler rahatça ibadet edebileceği yerlere ihtiyaç duymaktadır. Bu ibadet yerleri her otelde bulunmamaktadır. Bundan dolayı zorluklar yaşansa da İslami Oteller bu durumlarda daha fazla yardımcı olmaktadır.

Bunun yanı sıra alkollü içecek satan ya da veren otellerde bir şey içmek Müslüman kişilere zor gelmektedir. İslami Oteller bu konuda da yardımcı olarak tamamen alkolsüz içecekler bulundururken hiçbir şekilde alkollü içecekler bulundurmamaktadır. Ayrıca helal gıda sertifikalı gıda ürünleri sayesinde gönül rahatlığı ile gıdaları tüketebilir, rahatlıkla İslami Otellerde tatil keyfi yapabilirsiniz. İslami Oteller içerisinde bu özelliklerin yanı sıra özel açık ve kapalı havuzlar, sauna, jakuzi, bay bayan ayrı bölümler vs. özel birçok hizmet bulunmaktadır.

 

İslami Otellerin Diğer Otellerden Farkı Nedir?

Adından da anlayacağınız üzere İslami Oteller diğer otellerden farklıdır. İslam açısından kural ve şartlar ne gerekiyorsa diğer otellerden bulunmamaktadır. Fakat İslami Otellerde bulunmaktadır. En büyük farklardan bir tanesi alkollü içecekler, helal gıda ürünleri ve ibadet alanlarıdır. Muhafazakâr bireyler için alternatif tatil imkanları sunan İslami Otellerde İslam şartlarına uygun şekilde hizmet verilmektedir. Özellikle bay bayan ayrı havuz, sauna, hamam vs. hizmetlerin yanı sıra alkollü içecekler asla bulunmamaktadır. Son yıllarda İslami Otellerin sayısı artmakla beraber Müslüman turist sayısı ve Arap müşterilerinin artması Türkiye ekonomisine ayrıca avantaj sağladığını da hatırlamakta fayda var.